عمل باید مقدم بر میل و اراده باشد. پروفسور آلن
ربات 7
تاريخچه و پيشينه مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

ربوكاپ يا جام جهاني ربات‌ها، يك پروژه بين‌المللي براي ارتقاي هوش مصنوعي،رباتيك و ديگر زمينه‌هاي مرتبط است. فدراسيون جهاني ربوكاپ در تلاش است تا با طرح مسئله‌اي استاندارد كه دامنه گستره آن تمامي فن آوري‌هاي موجود را به مشاركت و آزمون فرا مي‌خواند به پرورش تحقيقات هوش مصنوعي و ربات‌هاي هوشمند بپردازد. ربوكاپ بازي فوتبال را با هدف ايجاد ابتكاراتي براي مسايل اساسي اجتماعي و صنعتي به عنوان محور اصلي تحقيقات خود انتخاب كرد. هدف نهايي ربوكاپ تشكيل يك تيم كاملا هوشمند از ربات‌هاي انسان نما است كه در سال 2050 برابر تيم قهرمان جام جهاني فوتبال به پيروزي دست يابد. براي اين كه يك تيم از ربات‌ها در واقع بتوانند فوتبال بازي كنند فن آوري‌هاي گوناگوني بايد دخيل شوند، از جمله اصول طراحي عامل‌هاي خودكار، همكاري چند عامله ، استفاده از استراتژي، تحليل و استدلال زمان واقعي، و تركيب حس‌گر‌ها. ربوكاپ محلي است براي آزمون يك تيم از ربات‌هاي هوشمند پرسرعت در محيطي پويا. ربوكاپ همچنين چارچوبي را براي تحقيق در جنبه‌هاي نرم‌افزاري خود فراهم كرده است. يكي از كاربردهاي اصلي فن آوري‌هاي ربوكاپ جستجو و نجات در زمان وقوع بلاياي طبيعي از جمله زلزله در مقياس وسيع است. ربوكاپ پروژه امداد ربوكاپ را به جهت ارتقاي تحقيقات در زمينه مسايل اساسي اجتماعي شروع كرد و از اهداف اصلي آن استفاده مفيد از فن‌آوري براي كاهش خسارات جاني ناشي از وقوع بلاياي طبيعي است.

ربوكاپ آزاد ايران

تيم هاي ايراني از سال 1382 از جمله فعال ترين تيم هاي ربوكاپ بوده اند. تعداد تيم هاي ايراني سال به سال رو به افزايش بوده است. بنابرين زمان آن فرارسيده بود كه مسابقات ربوكاپ در ايران به صورت آزاد برگزار گردد. همچنين با توجه با افزايش چمشگير تيم هاي متقاضي شركت در مسابقات جهاني ربوكاپ مسابقات آزاد در آينده تبديل به مسابقات مقدماتي مسابقات جهاني ربوكاپ خواهند شد. مسابقات ربوكاپ آزاد ايران محلي براي آماده سازي و تقويت تيم ها جهت شركت در مسابقات جهاني مي باشد. به علاوه اينكه تيم هاي نوپا اين فرصت را پيدا مي نمايند تا از تجربيات تيم هاي ديگر استفاده نمايند و بيشتر با اين مسابقات آشنا شوند.

دهمين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

كميته ملي ربوكاپ ايران و دانشگاه آزاد اسلامي قزوين اين دوره از مسابقات را از تاريخ 17 لغايت 21 فروردين 1394 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران در 25 رشته برگزار خواهند كرد.

نهمين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اين دوره از مسابقات از تاريخ 18 لغايت 22 فروردين 1393 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران در 24 رشته و با حضور 295 تيم از 14 كشور برگزار گرديد.

هشتمين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اين دوره از مسابقات از تاريخ 14 لغايت 18 فروردين 1392 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران در 25 رشته و با حضور 301 تيم از 13 كشور برگزار گرديد.

هفتمين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اين دوره از مسابقات از تاريخ 15 لغايت 19 فروردين 1391 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران در 25 رشته و با حضور 330 تيم از 13 كشور برگزار گرديد.

ششمين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اين دوره از مسابقات از تاريخ 16 لغايت 20 فروردين 1390 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران در 22 رشته و با حضور 340 تيم از 13 كشور برگزار گرديد.

پنجمين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اين دوره از مسابقات از تاريخ 16 لغايت 20 فروردين 1389 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران در 22 رشته و با حضور 284 تيم از 8 كشور برگزار گرديد.

چهارمين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اين دوره از مسابقات از تاريخ 15 لغايت 17 فروردين 1388 در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در 18 رشته و با حضور 280 تيم از 5 كشور برگزار گرديد.

سومين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اين دوره از مسابقات از تاريخ 15 لغايت 17 فروردين 1387 در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در 17 رشته و با حضور 243 تيم از 7 كشور برگزار گرديد.

دومين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اين دوره از مسابقات از تاريخ 16 لغايت 18 فروردين 1386 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران در 15 رشته و با حضور 236 تيم از 6 كشور برگزار گرديد.

اولين دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ايران

اولين دوره مسابقات از تاريخ 18 لغايت 20 فروردين 1385 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران در 7 رشته و با حضور 116 تيم از 5 كشور برگزار گرديد.

۱۴۰۱/۴/۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 9
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 49422
تعداد کاربران بر خط 94
تعداد کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal