عمل باید مقدم بر میل و اراده باشد. پروفسور آلن
ربات2
هوش مصنوعي جديد مانند كودك ياد مي‌گيرد
اين هوش مصنوعي توسط دانشمندان دانشگاه گوتنبرگ طراحي و ارايه شده است و به نظر مي رسد راه را براي ساخت نسل آتي روباتهاي هوشمند جهت استفاده در منازل و موارد مشابه هموار خواهد كرد.

انواع هوش مصنوعي نظير آنچه كه در هدايت سيستم هاي پروازي به كار گرفته مي شود در بهترين حالت و زماني كه صحبت از درك موضوعات به ميان مي آيد از كودكي چهار ساله هوشمندتر نيستند.

در اين پروژه كم سابقه برنامه اي ارايه شده كه قابليت يادگيري مفاهيم ساده را دارد. در ابتدا همه چيز از يك سري تعاريف ساده آغاز مي شود كه از روي آنها مي توان به يك مدل شناختي دست يافت.

اين برنامه به تدريج دانش جديدي بر پايه آموخته هاي قبلي مي سازد كه از آن مي توان درباره قواعد و قوانين حاكم بر جهان طبيعت نتيجه گيري هاي عقلاني كرد.

دانشمندان دانشگاه گوتنبرگ براي درك بهتر موضوع از مثالي ساده استفاده كردند. آنها معتقدند فرآيند ياد شده همانند توسعه هوش در كودكان است. كودكان ياد مي گيرند دو ضربدر صفر برابر صفر است و به همين ترتيب سه ضربدر صفر. پس كودك نتيجه مي گيرد پنج ضربدر صفر نيز صفر مي شود.

هوش مصنوعي اين دانشمندان نيز بر مبناي همين روند ساده توسعه پيدا مي كند و قابليت به كارگيري در روبات هاي خانگي آينده را دارد.

 
1394/08/04
۱۴۰۱/۴/۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 9
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 49422
تعداد کاربران بر خط 94
تعداد کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal